Esztergom és környéke hírek, információk

Négy év után bajnok az Esztergomi Vitézek rögbicsapata

Byadmin

máj 19, 2019

Négy év után bajnok az Esztergomi Vitézek rögbicsapata, mivel az élvonalbeli bajnokság szombati döntőjében 51-19-re legyőzte a Battai Bulldogokat.

A kiváló iramú finálét gyors céllal kezdték az esélyesebb esztergomiak, majd a kivédekezett tízperces emberhátrányt követően nyolc perc alatt újabb három céllal tetemes előnyre tettek szert (24-0). Még a szünet előtt szépítettek a százhalombattaiak, de a folytatásban a küzdelmes, öt célt hozó második félidőben nem tudták megszorítani a Vitézeket.

Az esztergomiak a 14. bajnoki címüket szerezték, az együttes ezt megelőzően 2015-ben volt döntős, akkor győzött is.
Az előző három finálé két résztvevője közül a mindháromszor ezüstérmes Kecskemét ezúttal a harmadik helyen zárt – a bronzmeccsen a hajrában egyenlített ki a Szeged ellen, majd a 80. percben győzelmet érő büntetőt értékesített -, míg a 2016-tól három aranyérmet szerző Budapest Exiles ezúttal a legjobb négy közé sem került be.